ZigBee

ZigBee protokol bol vyvinutý na štandarde IEEE 802.15.4 ako otvorený komunikačný protokol medzinárodným konzorciom ZigBee Alliance. Bezdrôtová komunikácia nízkopríkonových rádiových zariadení v sieti ZigBee prebieha na frekvencii 2,4 GHz. Topológia siete typu MESH umožňuje komunikovať obojsmerne, prijímať a odosielať signály.Tvoria ju tri typy zariadení:

- KO - Koordinátor  SM - Smerovač  KZ - koncové zariadenie

- ZigBee Koordinátor - primárne zariadenie, vytvára ,spravuje a monitoruje sieť, jej parametre, vytvára most do iných sietí, uschová bezpečnostné kľúče.

- ZigBee Smerovač - signál príjme, spracuje alebo vyšle ďalej a rozširuje sieť, ako lokálny koordinátor môže ovládať koncové zariadenie alebo byť koncovým zariadením,230V akčný člen napr. spínač, stmievač... 

- ZigBee koncové zariadenie - komunikuje so Smerovačom a Koordinátorom, neprenáša signál z iných zariadení, koncový senzor, napr. ručný ovládač, nástenný ovládač, detektor, napájanie batériou.

V sieti MESH môžu pracovať navzájom zariadenia od rôznych výrobcov, ktorí sú členmi ZigBee Alliance ,čím je zachovaná kompatibilita.

ZigBee zariadenia sú vhodné pre riadenie automatizácie domácnosti, v priemysle a v zdravotníctve. Prostredníctvom riadiacej jednotky/koordinátora siete, možno diaľkovo ovládať elektrické spotrebiče, merače spotreby energie, osvetlenie, vykurovanie, klimatizáciu, závlahy, ovládanie brán dverí,roliet,žalúzii a pod. Dosah riadiacej jednotky je do 30 m v uzavretom priestore, do 70 m vo voľnom priestore. Zariadenia/smerovače majú aj funkciu opakovač signálu, čo rozširuje pokrytie siete podľa potrieb uživateľa. 

Využite komfort ZigBee domácej automatizácie, začnite pripojením riadiacej jednotky/koordinátora vašej siete a stiahnutím bezplatnej aplikácie do vášho smartfónu alebo tabletu. 

Vďaka obojsmernej komunikácii môže uživateľ pri použití zabezpečovacej techniky kontrolovať dohliadany priestor prostredníctvom PIR senzorov,magnetických kontaktov,IP kamier,detektorov plynov.V prípade dočasnej neprítomnosti povoliť vstup do priestorov pre návštevu.

Vytvorte a rozširujte svoj vlastný automatizovaný systém kombináciou viacerých kompatibilných produktov ZigBee. Nastavte inteligentné pravidlá automatických časovačov a scenárov pre zariadenia. Sledujte svoj domov so senzormi a IP kamerou ,prijímajte upozornenia o udalosti smartfónom. Všetky údaje z IP kamery sú uložené na pamäťovej karte SD, čo znamená, že máte plnú kontrolu nad udalosťami u vás doma. 

Spínajte a stmievajte osvetlenie a zariadenia lokálne diaľkovým ovládačom alebo smartfónom / tabletom či ste doma alebo mimo domova. Vytvorte si príjemnú náladu s farebnými stmievateľnými a laditeľnými LED žiarovkami. Rozšírte svoj systém tak, ako vám vyhovuje.

KAPPAK, s.r.o., Kvetná 6, Bratislava 82108, +421 2 5341 3609, info@kappak.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info